digitalna transformacija1.1

Digitalna transformacija za boljšo konkurenčnost

Ste lastnik podjetja in verjamete v svoj produkt, a čutite, da bi ga lahko bolje približali ljudem? Če želite dosegati boljše poslovne rezultate in svoje izdelke ponuditi porabnikom na način, ki ga bodo sprejeli s široko odprtimi rokami, se morate vprašati, ali je vaš način poslovanja v koraku s časom.

Eden od najpomembnejših dejavnikov, ki lahko vplivajo na doseganje višje prodaje, je med drugim digitalna transformacija, s katero boste delovanje svojega podjetja prilagodili tehnološkemu napredku in zahtevam sodobne družbe. Ta se vse bolj seli na splet, saj je vedno več digitalnih porabnikov, ki pričakujejo, da bodo v tem hitrem življenjskem tempu do storitev in izdelkov dostopali na hitrejši način.

 

Pri čem vam lahko pomaga digitalna transformacija?

 

Ko se podjetje odloči, da bo svoje poslovanje optimiziralo digitalni dobi primerno in svoje investicije usmerilo v tehnologijo, je že v samem začetku na dobri poti, da zmanjša možnosti za neuspeh. Pri tem je namreč ključno prav to, da je celotna organizacija delovanja že vključena v proces uresničevanja nove strategije.

Za razliko od drugih poslovnih strategij namreč digitalna transformacija dejansko prodira skozi praktično vsak sestavni del organizacijskega delovanja. Ker gre za dokaj zahtevno poslovno strategijo, je dobro vedeti, da so na voljo strokovna izobraževanja, ki vas bodo ustrezno pripravila na prehod na nov način poslovanja.

 

digitalna transformacija1

Digitalna transformacija spreminja uporabniško izkušnjo

 

Za razvoj digitalne tehnologije je značilna drzna inovativnost, pri kateri hitrost napredka narekujejo zagonska podjetja oz. start-upi. Med nekaterimi ključnimi tehnologijami, ki jih velja omeniti, sta na primer blockchain oz. tehnologija veriženja blokov in razvoj umetne inteligence, ki se vse bolj uporablja pri poslovnih odločitvah.

Za optimizacijo poslovanja podjetja so zanimive tudi poslovne rešitve v oblaku, pravi preboj pa se je ravno tako zgodil na področju komunikacije med uporabnikom in ponudnikom, kjer svojo vlogo igrata analitika in personalizacija komunikacije na ravni posameznika. Vse naštete tehnologije močno vplivajo na samo uporabniško izkušnjo končnega uporabnika, na katerega digitalna transformacija neposredno vpliva, kar je pomembno upoštevati pri nadaljnjem razvoju podjetja.